Кількість
|
Вартість
|
||
|
Екстракт кореня аїру
Витяжка кореня аїру болотного випускається у вигляді рідини у флаконах ємністю 30 або 100 мілілітрів.
Для чого потрібно такий засіб?
Корінь аїру здатний ефективно працювати в якості знеболюючого, жовчогінного, відхаркувальний, протизапальний. Завдяки йому в організмі більш активно йде боротьба з хвороботворними бактеріями, поліпшується ферментативне травлення, печінка починає активніше виділяти жовч, збільшується сечовиділення, жовчний міхур приходить в тонус, йде печія. Екстракт рекомендується при терапії розладів травної системи, запаленні кишечника, метеоризмі, кольках.
З його допомогою можна нарощувати мускулатуру, покращувати пам’ять, а також слух, зір у літніх людей, після перенесених операцій, хвороби. Гінекологи радять корінь аїру для нормалізації місячних, якщо вони йдуть з перебоями, мізерні, болючі, лікування вторинної аменореї, при неправильному протіканні клімаксу, для посилення лібідо, підвищення тиску. Терапевтичні властивості засобу проявляються при хворобах дихальної системи. А ще витяжка дає можливість позбутися від нікотинової залежності, неприємного запаху з рота, зубного болю, кровоточивості ясен, гною в ранах, виразках, допомагає при облисінні, алергічний дерматит, запаленні суглобів, шийки матки.
Рекомендації щодо застосування: по 5-7 крапель на воді, 2-3 рази на день до їжі. За необхідності можна збільшити дозу вдвічі.
Дитячі дози: школярі - 1/2 дози дорослих, дошкільнята приймають 1/3 дози дорослих, діти до 1 року - 1/4 дози дорослих.
Рекомендований курс застосування: 1 місяць - від 2х флаконів для дорослого.
Для застосування у вигляді компресів, як полоскання знадобиться від 20 до 30 крапель на 250 мілілітрів теплої води (стакан).
Протипоказання для прийому засобу - його індивідуальна непереносимість. Також аїру болотного варто уникати при вагітності, високій кислотності шлунка, загостренні шлункової виразки, гострому запаленні нирок, зниженому тиску. Крім того, слід враховувати: якщо випити занадто багато екстракту, можна викликати блювоту.
Яка користь може бути від аїру болотного?
Аїр - добре відомий представник земної флори, також іменований водяній травою, причому райській. Він відноситься до багаторічних рослин. Знайти його можна переважно біля водойм, в низинній, болотистій місцевості. Кореневище аїру з великою кількістю додаткових корінців, товсте, повзуче, його широко застосовують лікарі традиційної медицини, народні цілителі.
Справжня цінність цієї рослини була відома здавна. Його славили в Римі, Афінах, країнах арабського світу, у своїх працях йому підносили хвалу Пліній, Діоскорид. Ними аїр описувався як прекрасний сечогінний, засіб для тонізації організму. Також їм нерідко лікували печінку, селезінку, захворювання органів дихання. Авіценна використовував рослина при хворобах нирок, сечовивідних шляхів, шлунка, печінки, навіть очей. Середньовічні лікарі вважали болотну флору відмінним засобом для дезінфекції. Саме порошком аїру посипали виразки пацієнтів, загноїлися рани. Його пропонували жувати при поширенні небезпечних інфекцій (холери, грипу та ін.). Таким чином застосовують рослина і тепер.
Який хімічний склад зазначеної трави?
Кореневище даної рослини багате корисними елементами. У ньому є ефірна олія, аскорбінова кислота, алкалоїд каламін, смоли, глікозид акорин, мідь, дубильні речовини. Перший і останній компоненти наявні і в листках лепехи. Масло вміщає в себе терпени, сесквітерпени, азарілальдегіди, які є носіями запаху. Цього інгредієнта в кореневище - близько 5%. Крім цього, з кореня можна витягти невелику кількість недушістого мила, крохмаль, мінерали, вітаміни, білок.
Як застосовують складові аїру сучасні медики?
З рослини готують різні медичні препарати. Їх варто застосовувати, виявивши проблеми статевої сфери. Вони можуть бути використані при холециститі, гастриті, що супроводжується низькою кислотністю, кольках, захворюваннях нирок, хворобах сечового міхура. Також з аїру створюють відхаркувальні засоби, засоби для дезінфекції.
Корисна болотна флора і для оздоровлення волосся. При митті голови аіровое настоєм впродовж двох місяців двічі або тричі на тиждень волосся починає швидше рости, припиняється їх випадання, зникає лупа. Лікувальні властивості має і відвар, приготований з кореневища аїру, шишок хмелю, лопуха. Їм миють голову три дні на тиждень. Втім, можна просто натирати голову рослиною.
У разі порушень в роботі щитовидної залози призначають переважно збір, в який входить аїр, а не сам корінь. При діабеті молоде листя цієї болотної флори додають до раціону призначеного лікувального харчування. Надзвичайно популярна трава і у жінок, які переживають клімактеричний або перехідний період. Вона допомагає нормалізувати гормональний фон, а ще служить перешкоджає розвитку статевого безсилля у чоловіків. Масло аїру багато століть вважається природним афродизіаком, що підвищує статевий потяг, сексуальну активність.
З рослини можна приготувати сильне заспокійливе, яке призначають при захворюваннях психіки. Також воно необхідно для виведення отрути з організму час зміїного укусу.
При порушенні кровообігу в руках, ногах можна робити теплі ванни з цією болотної флорою. Руки після них витирати не треба, повинні висохнути самі.
Корінь аїру допомагає поліпшити апетит, травлення, стимулює рефлекторну вироблення шлункового соку. Причому їм знайшли застосування не тільки в медицині, але й у ветеринарії. У першому випадку препарати, зроблені на основі цієї трави, використовують, щоб вилікувати виразкову хворобу, захворювання печінки, жовчних шляхів, запобігти утворенню ниркових каменів, у другому - як шлунковий засіб.
Ще свіже кореневище лепехи дає можливість знезаражувати воду. Відвари з нього застосовуються при захворюваннях зубів і ясен. Їх можна випити, прополоскати рот, змастити ясна. Тоді відійде біль, рідина подіє як анестетик, проникаючи всередину хворого зуба.
У гінекології такими відварами лікують вторинну аменорею, недостатню функцію яєчників, захворювання трихомонадной, кокової етіології. При лейкемії використовують збір трав, що містить додатково кропиву, жовтий колір. Для дітей, які страждають на рахіт, що мають схильність до алергії, роблять ванночки.
Корінь аїру, розтертий до порошкоподібного стану, допомагає при хворобах нервової системи, печії, загоєнні ран, проносі. Також препарат із зазначеного рослини може знизити тиск. Про бактерицидних можливостях не варто й згадувати.
Крім цього, кореневище болотної флори здатне нейтралізувати побічний вплив галюциногенів, руйнівний ефект прийому наркотичних засобів, наприклад марихуани. Викурюючи її в суміші зі пучкою дрібно наструганного аїру, можна повністю прибрати токсичний вплив.
Беручи порошок лепехи з чайною ложкою меду вранці, вечорами, можна поліпшити пам’ять, позбутися від печії. Також він стане в нагоді тим, хто хоче поправити зір, вилікуватися від холециститу, гепатиту.
Скільки і як повинен зберігатися препарат?
Витяжку можна вживати протягом двох років. Для її зберігання треба підтримувати температуру + 5-25 ° С.
Коментар спеціаліста: За яких обставин приймають екстракт аїру (лепехи)
Екстракт лепехи має болезаспокійливу, заспокійливу, протизапальну, дезінфікуючу, тонізуючу, спазмолітичну, терпку, обволікуючу, жарознижувальну, відхаркувальну, жовчогінну, сечогінну, судинорозширювальну, ранозагоювальну дії. При вживанні лепехи (аїру) поліпшується функціональність печінки і збільшується жовчовиділення. Екстракт лепехи застосовується при зубному болю, судомах, кашлі, печії, рахіті, подагрі, спазмах, болях, різних інфекціях і запаленнях.
Завдяки ефірному маслу і гіркому глікозиду акоріну екстракт аїру впливає на закінчення смакових рецепторів, в результаті чого підвищується апетит і поліпшується травлення, підсилює рефлекторне виділення шлункового соку.
Він ефективний при порушеннях менструального циклу, клімаксі, недостатності яєчників, а також при млявою статевої потенції. Крім того, аїр чудово тонізує серце, знижує тиск, зміцнює судини, покращує пам’ять і зір.